Meddelelse til vores medlemmer

Skrevet den 30.12.2023, 15:41
Meddelelse til vores medlemmer
FanøNet ændrer administrationen pr. 1. januar 2024

Fra FanøNet ønsker vi at takke vores medlemmer for en fantastisk støtte og et godt samarbejde i 2023. Det har været et spændende år for FanøNet, hvor vi har foretaget en række ændringer i forretningsmodellen, herunder færdiggørelsen af den eksisterende netværksstruktur på Fanø, til et moderne distribueret netværk opbygget på digital fiberteknologi, samt - ikke mindst - en gratis opgradering af alle medlemmernes bredbåndsaftaler med +100 Mbit/s. Alt sammen noget som har haft en positiv betydning for vores medlemmer.

Pr. 1. januar 2024 ændrer vi nu også vores administration. Dette betyder, at vores økonomiservice, medlemsservice og opkrævningsservice lægges ud til vores samarbejdspartner ASOM-Net i Vejen, som er et fællesskab for frie antenneforeninger i Danmark.

For dig som medlem af FanøNet vil der kun være positive ændringer:

  • Vores daglige åbningstid for medlemsservice og teknisk support udvides, så du nu mødes af en ny dagslang åbningstid, med nye flinke folk ved telefonerne til at yde en professionel service. Medarbejderne er parate til at håndtere alle spørgsmål om abonnementer hos FanøNet, uanset om man har behov for hjælp til regningen, ønsker at skifte TV-abonnement eller bredbånds-abonnement - eller hvis der måtte være behov for teknisk support
     
  • Din kontakt til medlemsservice og support sker fortsat på det kendte telefonnummer 7516 1386, eller på mail til admin@fanonet.dk
     
  • Vores åbningstider er, hverdage fra kl 9.00 - 21.00, weekender fra kl 11.00 - 21.00.
     
  • Vi får samtidig ny fysisk adresse. FanøNets tidligere adresse Bavnebjerg 44, 6720 Fanø, nedlægges og erstattes af adressen Vestervejen 37B, 6720 Fanø som ny adresse for FanøNet

Vi håber at disse nye tiltag vil gøre det endnu mere attraktivt for dig at være medlem hos FanøNet. Vi ser frem til et godt samarbejde i 2024 - godt nytår!

På bestyrelsens vegne
Erik Slot, formand

Se meddelelsen som PDF